Det er hittil en treg sesong for snørydding og salting for 2020, men som alltid kommer den plutselig. Vår beredskap er i år forsterket i forbindelse med økt oppdragsmengde som resultat av kommunen sin policy om å si opp alle private veger. Det er kjøpt inn mer og som alltid moderne utstyr for vinterdrift og vedlikehold.
I tillegg til våre to trofaste tjenere, Ford F150 og ER35 hjullaster, er det kjøpt inn en Unimog U300 med VAMA KH2800 V-plog kombinert med Hilltip Icestriker 1600 kombispreder for nøyaktig arbeid med salt, sand eller lake.
F150 er utstyrt med Hilltip Snowstriker 2400VP V-plog og IceStriker 850 kombispreder, ved behov med kjetting på begge akslinger.
ER35 er utstyrt med Snowek U480 U-plog med en maks. arbeidsbredde på 4.8m, og i år kombinert med TRYGG piggkjetting for utfordrende, nye områder.
Har du behov for snørydding eller vedlikehold av områder, ta gjerne kontakt med oss for et uforpliktende tilbud.